xibo - en to bg translation catalogue (1118 entries)

en:  Turn OFF Debugging
bg:  Изключи дебъг

en:  Turn ON Debugging
bg:  Включи дебъг

en: # Layouts
bg: # Оформления

en: %d of %d player actions failed
bg: %d от %d действия са неуспешни

en: %s assigned to Display Groups
bg: %s зададени към групи дисплеи

en: %s assigned to User Groups
bg: %s зададени към потребителски групи

en: %s scheduled on %s
bg: %s планувано на %s

en: %themeName% Error
bg: %themeName% грешка

en: %themeName% Installation
bg: %themeName% инсталация

en: 1 hour
bg: 1 час

en: 1 minute
bg: 1 минута

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 12 hours
bg: 12 часа

en: 12h Clock
bg: AM/PM часовник

en: 15 minutes
bg: 15 минути

en: 24 hours
bg: 24 часа

en: 24h Clock
bg: 24ч часовник

en: 30 minutes
bg: 30 минути

en: 4 hours
bg: 4 часа

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: A Description of Daypart
bg: Описание на часови пояс

en: A JSON object indicating the on/off timers to set
bg: JSON обект, показващ че таймерите за вкл/изкл са зададени

en: A column already exists with this name, please choose another
bg: Колона с такова име вече съществува, изберете друго

en: A font to use in other Modules
bg: Шрифт който да се използва в други модули

en: A generic file to be stored in the library
bg: Общ файл, който да се запази в библиотеката

en: A message to display when no data is returned from the source
bg: Съобщение, което да се покаже, когато няма данни от източника

en: A message to display when there are no records returned by the search query
bg: Съобщение, което да се покаже, когато няма намерени записи от търсачката

en: A view on a DataSet
bg: Изглед на набор от данни

en: ACL for %s
bg: ACL за %s

en: ACL form requested without a User Group
bg: ACL формуляр изискан без потребителска група

en: ACL set for %s
bg: ACL зададен за %s

en: API Secret
bg: API тайна дума

en: About
bg: Информация

en: Access Denied to Display
bg: Достъпа до дисплея отказан

en: Access Denied to DisplayGroup
bg: Отказан достъп до групата от дисплеи

en: Access Denied to User
bg: Достъпа отказан

en: Access Denied to UserGroup
bg: Достъп отказан на потребителската група

en: Access denied replacing old media
bg: Презаписа е отказан

en: Action Bar Display Duration
bg: Продължителност на показване на Action bar-а

en: Action Bar Mode
bg: Режим Action Bar

en: Action for Screen Shot Intent
bg: Действие при "Screen Shot Intent"

en: Actions
bg: Действия

en: Add Application
bg: Добави приложение

en: Add Campaign
bg: Добави кампания

en: Add Clock
bg: Добави часовник

en: Add Command
bg: Добави команда

en: Add Currencies
bg: Добави валути

en: Add DataSet View
bg: Добави табличен изглед

en: Add Daypart
bg: Добави часови пояс

en: Add Embedded
bg: Добави вграден код

en: Add Event
bg: Добави събитие

en: Add Finance
bg: Добави финанси

en: Add Local Video
bg: Добави локално видео

en: Add Notification
bg: Добави уведомление

en: Add Profile
bg: Добави профил

en: Add Shell Command
bg: Добави Shell команда

en: Add Stocks
bg: Добави борсови индекси

en: Add Task
bg: Добави задача

en: Add Text
bg: Добави текст

en: Add Ticker
bg: Добави течащ надпис

en: Add Twitter
bg: Добави Twitter

en: Add User
bg: Добави потребител

en: Add User Group
bg: Добавяне на потребителска група

en: Add Webpage
bg: Добави уебстраница

en: Add a new Campaign
bg: Добави нова кампания

en: Add a new Display Group
bg: Добави нова група дисплеи

en: Add a new Display Settings Profile
bg: Добави нов профил с настройки на дисплей

en: Add a new User Group
bg: Добави нова потребителска група

en: Add a new background image?
bg: Да добавя ли нов фон?

en: Add an Application
bg: Добави приложение

en: Added %s
bg: Добавен %s

en: Added Event
bg: Събитието добавено

en: Added Row
bg: Добавен ред

en: Admin email address
bg: Email на администратор

en: Administration
bg: Администрация

en: Advanced
bg: Разширени

en: Advice
bg: Съвет

en: Agenda
bg: За деня

en: All
bg: Всички

en: All Tweets
bg: Всички туитове

en: All checks pass. Click next to continue
bg: Всички проверки минаха. Натисни следващ за да продължиш

en: All other checks passed
bg: Всички други проверки минаха

en: Allow usage tracking?
bg: Разреши отчети за употреба?

en: Alter Template
bg: Промени шаблона

en: Always
bg: Винаги

en: Always showing
bg: Постоянно изпълняващ се

en: Always?
bg: Винаги?

en: An optional name for this widget
bg: Име на добавката по избор

en: Analog
bg: Аналог

en: And
bg: И

en: Android
bg: Андроид

en: Android / Linux Command
bg: Андроид / Линукс команда

en: Appearance
bg: Изглед

en: Apperance
bg: Изглед

en: Application Name
bg: Име на приложението

en: Applications
bg: Приложения

en: Apply
bg: Приложи

en: April
bg: Април

en: Arabic
bg: Арабски

en: Archive Owner not found
bg: Не е намерен собственик на архива

en: Are you sure you want to delete %groupName%?
bg: Сигурни ли сте че искате да изтриете %groupName%?

en: Are you sure you want to delete this Daypart? This cannot be undone
bg: Сигурни ли сте , че искате да изтриете този часови пояс? Няма връщане назад

en: Are you sure you want to delete this application? This cannot be undone
bg: Да изтрия ли приложението? Действието не може да се върне назад

en: Are you sure you want to delete this display profile?
bg: Сигурен ли си че искаш да изтриеш този дисплей профил?

en: Are you sure you want to delete this task? This cannot be undone
bg: Сигурни ли сте , че искате да изтриете тази задача? Няма връщане назад

en: Are you sure you want to delete?
bg: Наистина ли искате да изтриете?

en: Ascending
bg: Възходящо

en: Ask a question
bg: Задай въпрос

en: Aspect
bg: Съотношение

en: Assign Files
bg: Назначи файлове

en: Assign Layouts
bg: Назначи оформления

en: Assign a Layout
bg: Назначи оформление

en: Assign to Campaign
bg: Задай към кампания

en: Assigned Layouts to %s
bg: Възложени оформления на %s

en: Audio
bg: Аудио

en: Audit Trail
bg: История

en: AuditLog Archive
bg: Архивирай отчет

en: AuditLog Delete
bg: Изтрий отчет

en: AuditLog Export %s to %s
bg: Експортирай отчет %s до %s

en: August
bg: Август

en: Authorisation Parameters missing from session.
bg: Липсват оторизиращи параметри от тази сесия.

en: Authorise display?
bg: Оторизирай дисплей?

en: Authorised
bg: Оторизиран

en: Authorised?
bg: Оторизиран?

en: Authorization Code?
bg: Код за оторизация?

en: Authorize Request
bg: Оторизирай заявка

en: Authorized applications for user
bg: Оторизирани приложена за потребителя

en: Automatic Restart
bg: Автоматичен рестарт

en: Automatically Restart the application if we detect it is not visible.
bg: Автоматично рестартира приложението ако отчете че то не е на екрана.

en: Available
bg: Достъпно

en: Available for In Transitions?
bg: Да се разреши ли за начални преходи?

en: Available for Out Transitions?
bg: Да се разреши ли за крайни преходи?

en: Azerbaijani
bg: Азербайджански

en: Background Colour
bg: Цвят на фона

en: Background thumbnail
bg: Миниатюра на фона

en: Background transparent?
bg: Прозрачен фон?

en: Bandwidth Usage (%bandwidthSuffix%)
bg: Използван трафик (%bandwidthSuffix%)

en: Bandwidth Usage. Limit %xmdsLimit%
bg: Използван трафик. Лимит %xmdsLimit%

en: Base
bg: Основа

en: Belarusian
bg: Беларуски

en: Below you can select the columns to be shown in the table - drag and drop to reorder and to move between lists.
bg: Можете да изберете колоните които да се показват в таблицата - изтеглете и пуснете за да пренаредите и да местите по таблиците.

en: Blacklist Videos?
bg: Черен списък?

en: Bosnian
bg: Босненски

en: Bottom
bg: Дъно

en: BroadCast Address is not a valid IP Address
bg: BroadCast адреса не е валиден IP адрес

en: Browser
bg: Браузър

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 to 32.
bg: Subnet маската не е число между 0 и 32.

en: CMS Secret Key
bg: Тайн ключ за CMS сървъра

en: CMS Theme
bg: Тема на сървъра

en: CTRL Key required to access Client Information Screen?
bg: CTRL бутона трябва да е натиснат за достъп до Екрана с информация за клиента?

en: Cache Period
bg: Период за кеша

en: Cache pool not available
bg: Кеша не е достъпен

en: Campaign
bg: Кампания

en: Campaign not found
bg: Не е намерена кампания

en: Campaign/Layout
bg: Кампания/Оформление

en: Campaigns
bg: Кампании

en: Can not have a display without a hardware key
bg: Не може да имате дисплей без хардуерен ключ

en: Can not have a display without a name
bg: Не може да имате дисплей без име

en: Can not have an end time earlier than your start time
bg: Не може да имате финално време по-рано от началното

en: Can this transition be used for media end?
bg: Да се използва ли този преход на края на медията?

en: Can this transition be used for media start?
bg: Да се използва ли този преход в началото на медията?

en: Can't create ZIP. Error Code:
bg: Не мога да създам архив. Код на грешката:

en: Can't create ZIP. Error Code: %s
bg: Не може да се създаде ZIP. Грешка: %s

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot change owner on this Object
bg: Не може да се смени собственика на този елемент

en: Cannot find media
bg: Не мога да намеря медията

en: Cannot find playlist
bg: Не мога да бъде намерена плейлиста

en: Cannot find region
bg: Няма намерен регион

en: Cannot install font, unknown error
bg: Не мога да инсталирам шрифт. непозната грешка

en: Cannot save media file from ZIP file
bg: Не може да се запази медията от архива

en: Category
bg: Категория

en: Category is a required field. It must be between 1 and 254 characters.
bg: Категорията е задължително поле. Трябва да е между 1 и 254 знака.

en: Centre
bg: Център

en: Change Password
bg: Промяна на парола

en: Change the Owner of this item. Leave empty to keep the current owner.
bg: Изберете собственик. Оставете празно за да запазите текущия собственик.

en: Channel
bg: Канал

en: Clear
bg: Ясно

en: Clear Cache
bg: Изчисти кеша

en: Cleared the Cache
bg: Кеша изчистен

en: Click to edit this transition
bg: Натиснете за да редактирате прехода

en: Clock
bg: Часовник

en: Clock Face
bg: Изглед на чаовник

en: Clock Type
bg: Вид на часовник

en: Close
bg: Затвори прозореца

en: Collect Now
bg: Обнови сега

en: Collect interval
bg: Интервал за проверка

en: Colour
bg: Цвят

en: Column %s not found
bg: Колона %s не беше намерена

en: Columns Available
bg: Достъпни колони

en: Columns Selected
bg: Избрани колони

en: Command
bg: Команда

en: Command Sent to %s
bg: Командата изпратена до %s

en: Commands
bg: Команди

en: Complete
bg: Завършен

en: Config file not found for Task
bg: Няма намерен конфигурационен файл за Задача

en: Configuration Error
bg: Грешка в настройките

en: Content Type
bg: Тип на съдържание

en: Continue...
bg: Продължение...

en: Copied %s
bg: Копиран %s

en: Copied %s as %s
bg: Копирано %s като %s

en: Copied as %s
bg: Копие като %s

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy User Group
bg: Копиране на потребителска група

en: Copy to Clipboard
bg: Копирай в клипборда

en: Cornish
bg: Корнуолски

en: Count
bg: Брой

en: Counter
bg: Брояч

en: Create a log file on disk in this location. Please enter a fully qualified path.
bg: Създава лог файл в диска на посочена локация. Въведете пълния път до файла.

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Currencies
bg: Валути

en: Current
bg: Настоящ

en: Current Layout
bg: Текущо оформление

en: Cursor Start Position
bg: Начална позиция на курсора

en: Custom Style Sheets
bg: Стилове по избор

en: Czech
bg: Чешки

en: DELETE
bg: ИЗРТИЙ

en: Daily
bg: Дневно

en: Daily Counter
bg: Брояч дни

en: Daily Maintenance
bg: Ежедневна поддръжка

en: Dark
bg: Тъмен

en: Dashboard
bg: Табло

en: Data Set
bg: Набор данни

en: DataSet
bg: Таблица

en: DataSet View
bg: Изглед на набор от данни

en: DataSet not selected
bg: Не е избран набор от данни

en: DataSets
bg: Набор данни

en: DataSets have different column names
bg: Набора от данни има различни имена на колони

en: DataSets have different number of columns imported = %d, existing = %d
bg: Колоните в набора от данни %d не отговарят на внасяните %d

en: Date
bg: Дата

en: Date Format
bg: Формат на дата

en: Date/Time templates
bg: Шаблони Време/Дата

en: Day
bg: Ден

en: Dayparting
bg: Часови пояси

en: Days
bg: Дни

en: December
bg: Декември

en: Default
bg: Подразбиране

en: Default Duration is a required field.
bg: Трябва да въведете продължителност.

en: Default Flash Duration
bg: Продължителност за Flash по продължителност

en: Default Image Duration
bg: Продължителност за изображения по подразбиране

en: Default Language
bg: Език по подразбиране

en: Default Latitude
bg: Географска ширина по подразбиране

en: Default Layout
bg: Оформление по подразбиране

en: Default Longitude
bg: Географска дължина по подразбиране

en: Default Mute?
bg: Без звук по подразбиране?

en: Default PowerPoint Duration
bg: Продължителност за PowerPoint по подразбиране

en: Default User Type
bg: Потребителски тип по подразбиране

en: Default height for PPT files
bg: Височина по подразбиране за PPT файлове

en: Default length for JPG files (in seconds)
bg: Дължина по подразбиране за JPG файлове (в секунди)

en: Default length for PPT files
bg: Дължина по подразбиране за PPT  файлове

en: Default length for PPT files (in seconds)
bg: Дължина по подразбиране за PPT  файлове (в секунди)

en: Default length for SWF files
bg: Дължина по подразбиране за SWF файлове

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete Application
bg: Изтрий приложение

en: Delete Daypart
bg: Изтриване на часови пояс

en: Delete Event.
bg: Изтриване на събитие.

en: Delete Task
bg: Изтрий задача

en: Deleted %s
bg: Изтрит %s

en: Deleted Event
bg: Събитието изтрито

en: Deleted Row
bg: Изтрит ред

en: Deleted from Layout
bg: Изтрито от Оформлението

en: Descending
bg: Низходящо

en: Description
bg: Описание

en: Description can not be longer than 254 characters
bg: Описанието не може да е по-дълго от 254 знака

en: Design
bg: Дизайн

en: Designer
bg: Дизайнер

en: Digital
bg: Цифров

en: Disable Date Sort
bg: Изключи сортиране по дата

en: Disabled
bg: Иключено

en: Display
bg: Дисплей

en: Display %displayName% is not logged in at the moment and last accessed at <span class="unixDate">%displayLastAccessed%</span>
bg: Дисплей %displayName% не е вписан в момента и последно достъпен в <span class="unixDate">%displayLastAccessed%</span>

en: Display Activity
bg: Активност на дисплей

en: Display Groups
bg: Групи дисплеи

en: Display Order
bg: Ред на показване

en: Display Order must be 0 or a positive number
bg: Поредността на дисплея трябва да е 0 или положително число

en: Display Settings
bg: Дисплеи - настройка

en: Display Statistics
bg: Дисплеи - статистика

en: Display is downloading new files
bg: На дисплея се свалят нови файлове

en: Display is out of date but has not yet checked in with the server
bg: Дисплея е с остаряла информация, но още не се е свързал със сървъра

en: Display is up to date
bg: Дисплея е актуален

en: Display not selected!
bg: Не е избран дисплей!

en: DisplayGroups assigned to %s
bg: Групи от дисплеи задени на %s

en: DisplayGroups cannot be manually assigned to a Dynamic Group
bg: Групи от дисплеи не могат да бъдат ръчно добавени към Динамична група

en: DisplayGroups cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
bg: Групи от дисплеи не могат да бъдат ръчно премахнати от Динамична група

en: DisplayGroups unassigned from %s
bg: Групи от дисплеи премахнати от %s

en: Displays
bg: Дисплеи

en: Displays assigned to %s
bg: Дисплеи зададени на %s

en: Displays cannot be manually assigned to a Dynamic Group
bg: Дисплеи не могат да бъдат ръчно добавени към динамична група

en: Displays cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
bg: Дисплеи не могат да бъдат ръчно премахнати от динамична група

en: Displays unassigned from %s
bg: Дисплеите премахнати от %s

en: Distance
bg: Дистанция

en: Done
bg: Готово

en: Done.
bg: Готово.

en: Double buffering helps smooth the playback but should be disabled if graphics errors occur
bg: Двойното буфериране помага за плавното възпроизвеждане, но трябва да бъде изключено ако се появят грешки в графиката

en: Download
bg: Изтегляне

en: Download Window End Time
bg: Финално време за изтегляне

en: Download Window Start Time
bg: Начално време за изтегляне

en: Duration
bg: Продължителност

en: Duration for Empty Layouts
bg: Продължителност за празни оформления

en: Duration is per item
bg: Продължителността е според елемент

en: Duration is per page
bg: Продължителността е според страница

en: Duration not provided
bg: Не е зададено продължение

en: Dutch
bg: Холандски

en: Dynamic Display Groups must have at least one Criteria specified.
bg: Динамичната група от дисплеи трябва да има зададен поне един критерий.

en: East
bg: Изток

en: Edit
bg: Редакция

en: Edit Application
bg: Редакция на приложение

en: Edit Clock
bg: Редакция на часовник

en: Edit Column
bg: Промяна на колона

en: Edit Currencies
bg: Редакция на валути

en: Edit Data
bg: Промяна на данни

en: Edit DataSet
bg: Промяна на набор от данни

en: Edit Daypart
bg: Промяна на часови пояс

en: Edit Embedded
bg: Редакция на вграден код

en: Edit Event
bg: Промяна на събитие

en: Edit Finance
bg: Редакция на финанси

en: Edit Image
bg: Редактирай изображение

en: Edit Local Video
bg: Редактирай локално видео

en: Edit PDF
bg: Редактирай PDF

en: Edit Shell Command
bg: Редактирай shell команда

en: Edit Stocks
bg: Редактирай борсови индекси

en: Edit Task
bg: Редактирай задача

en: Edit Text
bg: Редактирай текст

en: Edit Ticker
bg: Редактирай течащ надпис

en: Edit Ticker: DataSet is %dataSetName%
bg: Редактирай течащ надпис: Набор от данни е %dataSetName%

en: Edit Transition
bg: Редактирай преход

en: Edit Twitter
bg: Редакция на Twitter

en: Edit User Group
bg: Промени потребителска група

en: Edit Video
bg: Редакция на видео

en: Edit your Display
bg: Редактирай дисплея

en: Edited %s
bg: Променен %s

en: Edited Audio
bg: Аудиото е редактирано

en: Edited Event
bg: Събититето променено

en: Edited Row
bg: Променен ред

en: Edited Transition
bg: Прехода е редактиран

en: Effect
bg: Ефект

en: Email Address
bg: Email адрес

en: Email Notifications
bg: Email уведомления

en: Embedded
bg: Вграден код

en: Embedded Web Server Port
bg: Порт на вградения уеб сървър

en: Empty
bg: Празно

en: Empty Region
bg: Празен регион

en: Empty file in ZIP
bg: Празен файл в архива

en: Enable Double Buffering
bg: Разреши двойно буфериране

en: Enable Maintenance?
bg: Включи поддръжка?

en: Enable Mouse
bg: Включи мишка

en: Enable PowerPoint?
bg: Включи PowerPoint?

en: Enable Shell Commands
bg: Включи Shell команди

en: Enable caching of Web Resources?
bg: Разрешаване на кеширане на Уеб ресурси?

en: Enable stats reporting?
bg: Включи статистика?

en: Enable the Shell Command module.
bg: Разреши използването на Shell команди.

en: Enable the mouse.
bg: Разреши използването на мишка.

en: Enable?
bg: Включи?

en: Enabled
bg: Включено

en: Enabled?
bg: Включено?

en: End Time
bg: Време за край

en: English
bg: Английски

en: Enter the end time for this daypart. If the end time is before the start time, then the daypart will cross midnight.
bg: Въведете краен час на този часови пояс. Ако крайния час е преди началния , часовия пояс ще продължи след полунощ.

en: Enter the start time for this daypart
bg: Въведете начален час на този часови пояс

en: Enter your API Secret from Twitter.
bg: Въведете API тайна дума от Twitter.

en: Entity not found
bg: Елемента не е намерен

en: Erase all content in this DataSet and overwrite it with the new content in this import.
bg: Изтрий цялото съдържане от този набор от данни и презапиши с ново съдържание при внасянето му.

en: Error
bg: Грешка

en: Error.
bg: Грешка.

en: Errors will be mailed here
bg: На този email ще бъдат изпращани грешките

en: Event Type
bg: Вид на събитие

en: Exception Start/End time for %s are empty or in an incorrect format
bg: Изключение Начално/Крайно времена за %s не са зададени или формата е невалиден

en: Exceptions
bg: Изключения

en: Execute a shell command on the client
bg: Клиента изпълнява shell команда

en: Existing data is incompatible with your new configuration
bg: Съществуващите данни не са съвместими с новата конфигурация

en: Exit Transition
bg: Изходен преход

en: Expire Modified Layouts
bg: Задай като изтекли променените оформления

en: Expire Modified Layouts immediately on change. This means a layout can be cut during playback if it receives an update from the CMS
bg: Задай като изтекли променените оформления веднага при промяна. Това означава, че оформлението може да бъде прекъснато по време на възпроизвеждане ако получи информация за промяна от сървъра

en: Expire Modified Layouts?
bg: Задай променения профил като остарял?

en: Expired
bg: Изтекъл

en: Expires At
bg: Изтича на

en: Export
bg: Експортирай

en: Export Statistics
bg: Изнасяне на статистика

en: Export database
bg: Изнасяне на база данни

en: Extension %s does not match any enabled Module
bg: Разширението %s не отговаря на никой включен модул

en: External Image
bg: Външно изображение

en: Fade In
bg: Входно избледняване

en: Fade Out
bg: Изходно избледняване

en: Failure
bg: Провал

en: February
bg: Февруари

en: File Name
bg: Име на файл

en: File does not exist
bg: Файла не съществува

en: File download mode
bg: Режим за сваляне на файл

en: Files assigned to %s
bg: Файлове зададени на %s

en: Files unassigned from %s
bg: Файлове премахнати от %s

en: Filter
bg: Филтър

en: Finance
bg: Финанси

en: First
bg: Първи

en: First Shown
bg: Първо показване

en: Flash
bg: Флаш

en: Flip Clock
bg: Обърни часовник

en: Flip Horizontal
bg: Обърни хоризонтално

en: Flip Vertical
bg: Обърни вертикално

en: Fly
bg: Прелитане

en: Font
bg: Шрифт

en: Font file is not embeddable due to its permissions
bg: Шрифта не може да се използва заради ограничения

en: Font file unreadable
bg: Шрифта не може да се разчете

en: Format
bg: Формат

en: Formula
bg: Формула

en: Free
bg: Свободно

en: French
bg: Френски

en: Friday
bg: Петък

en: From Date
bg: От дата

en: Full Article
bg: Пълна статия

en: General
bg: Основни

en: Generic File
bg: Общ файл

en: German
bg: Немски

en: Get Results
bg: Виж резултати

en: Google Traffic Map
bg: Google Traffic карта

en: Greek
bg: Гръцки

en: Group
bg: Група

en: Group not found
bg: Групата не е намерена

en: Groups
bg: Групи

en: Guest
bg: Гост

en: HEAD content to Embed (including script tags)
bg: HEAD съдържание за вграждане (включително script тагове)

en: HLS Video Stream
bg: HLS видео поток

en: HTML to Embed
bg: HTML за вграждане

en: Hardware Accelerate Web Content
bg: Хардуерно ускорение на уеб съдържание

en: Heading
bg: Заглавие

en: Height
bg: Височина

en: Height must be greater than 0
bg: Височината трябва да е по-голяма от 0

en: Height of the Region
bg: Височина на региона

en: Help
bg: Помощ

en: Help Links
bg: Помощни връзки

en: Hide Controls
bg: Скрий контролите

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Homepage for this user. This is the page they will be taken to when they login.
bg: Начална страница на потребителя. Това е страницята, която ще виждат след като се впишат в системата.

en: Hourly
bg: Почасово

en: Hourly Counter
bg: Брояч часове

en: Hours
bg: Часа

en: Hours this event should be scheduled for
bg: Часове за които да бъде насрочено събитието

en: How long should the Action Bar be shown for, in seconds?
bg: Колко дълго трябва да бъде показан Action Bar-а в секунди?

en: How often does this event repeat?
bg: Колко често да се повтаря събитието?

en: How often should the Player check for new content.
bg: Колко често плейъра да проверява за ново съдържание.

en: How often, in minutes, should the Display send its download progress while it is downloading new content?
bg: Колко често, в минути, трябва дисплея да уведомява за прогреса докато сваля ново съдържание?

en: How should the action bar behave?
bg: Как трябва да се държи Action Bar-а?

en: How to colour Media on the Region Timeline
bg: Как да бъде оцветена медията във времевата линия на региона

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: IP Address
bg: IP адрес

en: IP Address Incorrectly Formed
bg: IP адреса е грешно формиран

en: Icelandic
bg: Исландски

en: If an empty layout is detected how long (in seconds) should it remain on screen? Must be greater than 1.
bg: Ако се засече празно оформление колко дълго(в секунди) трябва да остане то на екрана? Трябва да е повече от 1.

en: If the device is having trouble playing video, it may be useful to switch to a Surface View for Video Rendering.
bg: Ако устройството има проблем с възпроизвеждане на видео можете да използвате Surface View за показване на видеото.

en: If there are any exceptions enter them below by selecting the Day from the list and entering a start/end time.
bg: Ако има някакви изключения въведете ги като изберете Ден от списъка и въведете време за старт/стоп.

en: If there is only one item in this region should it loop?
bg: Ако има само един елемент в този регион трябва ли той да се повтаря?

en: Ignore first row?
bg: Игнорирай първи ред?

en: Ignore the first row? Useful if the CSV has headings.
bg: Игнориране на първи ред? Подходящо ако CSV файла има заглавки.

en: Image
bg: Изобеажение

en: Image Uri is a required field.
bg: Адреса на изображението е задължително поле.

en: Images. PNG, JPG, BMP, GIF
bg: Изображения. PNG, JPG, BMP, GIF

en: Import
bg: Внасяне

en: Import CSV
bg: Импоритране на CSV

en: Import Layouts
bg: Внеси оформления

en: Imported JSON into %s
bg: Внесен JSON в %s

en: In Transition
bg: Входящ преход

en: In the fields below please enter the column number in the CSV file that corresponds to the Column Heading listed. This should be done before Adding the file.
bg: В полетата отдолу въведете броя на колоните в CSV файла, които отговарят на Заглавките които са изписани. Това трябва да се направи преди добавяне на файла.

en: Include Widgets?
bg: Включително добавките?

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Initial User Group
bg: Първоначална потребителска група

en: Installed %s
bg: Инсталиран %s

en: Invalid XMR registration
bg: Невалидна XMR регистрация

en: Invalid module
bg: Невалиден модул

en: Invalid user group selected
bg: Избрана е невалидна потребителска група

en: Is the Resolution enabled for use?
bg: Разрешена ли е резолюцията за използване?

en: Is the task active?
bg: Активна ли е задачата?

en: Italian
bg: Италиански

en: Item
bg: Елемент

en: Items per Page
bg: Елементи на страница

en: January
bg: Януари

en: July
bg: Юли

en: June
bg: Юни

en: Key for Client Information Screen
bg: Бутон за Екран с информация за клиента

en: Landscape
bg: Пейзаж

en: Last
bg: Последно

en: Last Login
bg: Последно вписване

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Latest News
bg: Последни новини

en: Latest news not available.
bg: Няма последни новини.

en: Latest news not enabled.
bg: Последните новини не са включени.

en: Layer must be 0 or a positive number
bg: Слоя трябва да е 0 или положително число

en: Layout
bg: Оформление

en: Layout / Campaign
bg: Оформление/Кампания

en: Layout Details not provided
bg: Няма предоставени детайли за оформлението

en: Layout Duration
bg: Продължителност

en: Layout ID
bg: ID

en: Layout Name
bg: Име

en: Layout Name must be between 1 and 50 characters
bg: Името на оформление трябва да е между 1 и 50 знака

en: Layout Permissions
bg: Разрешения за оформления

en: Layout not found
bg: Не е намерено оформление

en: Layouts
bg: Оформления

en: Layouts assigned to %s
bg: Зададени оформления на %s

en: Layouts not provided
bg: Не са предоставени оформления

en: Layouts unassigned from %s
bg: Премахнати офромления от %s

en: Left
bg: Ляво

en: Left Coordinate
bg: Лява координата

en: Left to Right (LTR)
bg: От ляво на дясно

en: Library
bg: Библиотека

en: Library Image
bg: Изображение от библиотеката

en: Library Location
bg: Местоположение на библиотеката

en: Library Quota
bg: Квота в библиотеката

en: Library Quota must be a whole number.
bg: Квотата трябва да бъде цяло число.

en: Library Size
bg: Обем на библиотеката

en: Library Tidy Complete
bg: Пренареждането на библиотеката завърши

en: Library Usage
bg: Библиотека - инфо

en: Library Usage. Limit %libraryLimit%
bg: Употреба на библиотеката.Лимит %libraryLimit%

en: Library not writable
bg: Не може да се записва в библиотека

en: Licence
bg: Лиценз

en: License
bg: Лиценз

en: Light
bg: Светъл

en: Limit the number of log files uploaded concurrently
bg: Ограничи броя на едновременно изпращаните лог файлове

en: Limits cannot be lower than 0
bg: Границите не може да са по-малки от 0

en: Limits must be numbers
bg: Границите трябва да са числа

en: Link is a required field. It must be between 1 and 254 characters.
bg: Връзката е задължително поле. Трябва да е между 1 и 254 знака.

en: Linux Command
bg: Linux команда

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Local Video
bg: Локално видео

en: Location
bg: Местоположение

en: Location of the Manual
bg: Местоположение на ръководството за употреба

en: Lock Task Config
bg: Заключи конфигурацията на задачите

en: Log
bg: Лог

en: Log Level
bg: Ниво на лог

en: Log Truncated
bg: Лога почистен

en: Log file path name.
bg: Име на лога.

en: Logged In
bg: Вписан

en: Logged In?
bg: Вписан?

en: Login
bg: Вписване

en: Logout
bg: Изход

en: Logout User
bg: Отписване

en: Logs
bg: Логoве

en: Loop?
bg: Цикъл?

en: Lower Row Limit
bg: Ограничение на най-долния ред

en: Mail will be sent from this address
bg: Пощата ще бъде изпращана от този адрес

en: Maintenance
bg: Поддръжка

en: Maintenance Disabled
bg: Поддръжката е изключена

en: Maintenance Key
bg: Код за поддръжка

en: Maintenance key invalid.
bg: Кода са поддръжка е невалиден.

en: Maintenance tasks are disabled at the moment. Please enable them in the &quot;Settings&quot; dialog.
bg: Задачите свързани с поддръжката в момента са изключени. Моля включете ги от &quot;Настройките&quot; .

en: Manage
bg: Управление

en: Manual
bg: Ръководство

en: March
bg: Март

en: Maximum concurrent downloads
bg: Максимални едновременни сваляния

en: May
bg: Май

en: Media
bg: Медия

en: Media Assigned
bg: Медиата назначена

en: Media Dashboard
bg: Медийно табло

en: Media Permissions
bg: Разрешения за медия

en: Media will be created with these settings. If public everyone will be able to view and use this media.
bg: Медия файла ще бъде създаден с тези настройки. Ако е публичен всеки ще може да го вижда и използва.

en: Media you own already has this name. Please choose another.
bg: Имате вече медия с такова име. Използвайте друго.

en: Members
bg: Членове

en: Membership set for %s
bg: Членството зададено на %s

en: Message
bg: Съобщение

en: Method does not exist
bg: Метода не съществуа

en: Minute Counter
bg: Брояч минути

en: Minutes
bg: Минути

en: Minutes this event should be scheduled for
bg: Минути в които да бъде насрочено събитието

en: Missing API Key
bg: Липсва Api Key

en: Missing API Secret
bg: Липсва API тайна дума

en: Missing dataSetColumnTypeId
bg: Липсва dataSetColumnTypeId

en: Missing dataSetId
bg: Липсва dataSetId

en: Missing dataTypeId
bg: Липсва dataTypeId

en: Missing name
bg: Липсва име

en: Missing type
bg: Липсва тип

en: Mode for hardware acceleration of web based content.
bg: Хардуерно ускорение за уеб базирано съдържание.

en: Module already installed
bg: Модула вече е инсталиран

en: Module not configured. Missing API Key.
bg: Модула не е конфируриран. Липсва API Key.

en: Modules
bg: Модули

en: Monday
bg: Понеделник

en: Month
bg: Месец

en: Monthly
bg: Месечно

en: More Statistics
bg: Още статистики

en: Multi Display
bg: Мулти дисплей

en: Multiple Items Selected
bg: Избрани множество елементи

en: My Applications
bg: Моите приложения

en: Name
bg: Име

en: Name cannot be empty
bg: Името не може да е празно

en: Name must be between 1 and 50 characters
bg: Името трябва да е между 1 и 50 знака

en: Name of the Region
bg: Име на региона

en: Neither Playlist or Widget provided
bg: Не предоставена плейлист или добавка

en: New
bg: Нов

en: New Password
bg: Нова парола

en: New layouts will be created with these settings. If public everyone will be able to view and use this layout.
bg: Новите оформления ще бъдат създавани с тези настройки. Ако са публични всеки ще може да вижда и използва това оформление.

en: Next
bg: Следваща

en: Next Run
bg: Следващо изпълнение

en: No
bg: Не

en: No IP Address Specified
bg: Не е зададен IP адрес

en: No Version information - please contact technical support
bg: Няма информация за версията - свържете се с техническата поддръжка

en: No audit log found for these dates
bg: Няма отчет за тези дати

en: No columns
bg: Няма колони

en: No config file recorded for task. Please recreate.
bg: Няма записан конфигурационен файл за задача. Създайте такъв отново.

en: No data returned, please check error log.
bg: Няма данни, проверете лога за грешки.

en: No display groups selected
bg: Не са избрани групи от дисплеи

en: No displays with View permissions
bg: Няма дисплеи с права за преглед

en: No events for the chosen Display/Display Group on the selected date!
bg: Няма събития за избрания Дисплей/Група дисплеи за избраната дата!

en: No file to return
bg: Не е намерен файл

en: No playlists to preview
bg: Няма плейлисти за преглед

en: No records
bg: Няма записи

en: No regions present
bg: Няма налични региони

en: No super admins to use as the archive owner, please set one in the configuration.
bg: Няма супер-администратор които да използвам като собственик на архива, задайте такъв в конфигурацията.

en: No tags to assign
bg: Няма тагове

en: No tags to unassign
bg: Няма тагове

en: No tweets
bg: Няма туитове

en: No widgets to preview
bg: Няма добавки за преглед

en: None
bg: Няма

en: North
bg: Север

en: North East
bg: Североизток

en: North West
bg: Северозапад

en: Norwegian Bokmål
bg: Норвежки

en: Not Found
bg: Не е намерено

en: Not Required.
bg: Не е задължително.

en: Not a folder
bg: Не е папка

en: Nothing to archive
bg: Няма нищо за архивиране

en: Notification Centre
bg: Център за уведомления

en: Notification Drawer
bg: Сектор за уведомления

en: Notifications
bg: Уведомления

en: Notify current layout
bg: Съобщи текущото оформление

en: November
bg: Ноември

en: Now Showing
bg: Активни в момента

en: Number
bg: Номер

en: Number of Plays
bg: Брой изпълнения

en: Object
bg: Обект

en: October
bg: Октомври

en: Off
bg: Изключи

en: Off when transparent
bg: Изключено при прозрачност

en: Offset
bg: Отклонение

en: Offset from the Left Corner
bg: Отклонение от ляво

en: Offset from the Top Corner
bg: Отклонение от горе

en: On
bg: Включи

en: On Demand
bg: По заявка

en: On/Off Time
bg: Време за ВКЛ/ИЗКЛ

en: On/Off Timers
bg: Таймери за ВКЛ/ИЗКЛ

en: Only 1 default per display type is allowed.
bg: Можете само веднъж да зададете стандарт.

en: Only Administrator Users can truncate the log
bg: Само Администраторите могат да почистят лога

en: Only show currently logged in?
bg: Покажи само вписаните в момента?

en: Only super and group admins can create users
bg: Само Супер и Групови администратори могат да създават потребители

en: Open full screen
bg: На цял екран

en: Optional JavaScript
bg: JavaScript по избор

en: Optional Stylesheet
bg: Stylesheet по избор

en: Options
bg: Опции

en: Or
bg: Или

en: Order
bg: Ред

en: Order Changed
bg: Реда бе променен

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Original Height
bg: Оригинална височина

en: Original Width
bg: Оригинална широчина

en: Out Transition
bg: Изходящ преход

en: Overlay Layout
bg: Оформление за наслагване

en: Override the screen dimensions (left,top,width,height). Requires restart. Care should be taken to ensure these are within the actual screen size.
bg: Презапиши размерите на екрана( ляво, горе, широчина, височина). Изисква рестарт. Трябва да се внимава да не се превишават стойностите на физическия екран

en: Owner
bg: Собственик

en: Owner User Group
bg: Принадлежащи към група

en: PDF document viewer
bg: PDF документ

en: PHP Version
bg: PHP версия

en: PHP version %s or later required.
bg: Изисква се PHP версия %s или по-висока.

en: PUT
bg: СЛОЖИ

en: Page
bg: Страница

en: Page Height
bg: Височина на страница

en: Page Security
bg: Сигурност на страница

en: Page Width
bg: Широчина на страница

en: Page not found
bg: Страницата не е намерена

en: Password
bg: Парола

en: Password Changed
bg: Паролата е променена

en: Password Protect Settings
bg: Защити настройките с парола

en: Passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Path
bg: Път

en: Pattern of MAC-address is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or letter)
bg: Въведения мак адрес не е в следния вид "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = цифра или буква)

en: Pattern of SecureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
bg: Въведената SecureOn-парола не е във вида "XX-XX-XX-XX-XX-XX"( X = цифра или главна буква)

en: Pattern of secureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
bg: Шаблона за secureOn-password  не отговаря на "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = цифра или ГЛАВНА буква)

en: Pending
bg: На изчакване

en: Permissions
bg: Права

en: Permissions Updated
bg: Правата са обновени

en: Phone
bg: Телефон

en: Phone Number
bg: Телефоннен номер

en: Pick a command
bg: Избери команда

en: Play a video locally stored on the client
bg: Изпълнява се видео, намиращо се при клиента

en: Playlist
bg: Плейлист

en: Please choose a template
bg: Изберете шаблон

en: Please enter a Link for this Ticker
bg: Въведете връзка за този течащ надпис

en: Please enter a Password.
bg: Трябва да въведете парола.

en: Please enter a code between 1 and 50 characters containing only alpha characters and no spaces
bg: Въведете код, между 1и 50 знака, съдържащ само букви , без празни места

en: Please enter a command name between 1 and 254 characters
bg: Въведете име на командата между 1 и 254 знака

en: Please enter a description between 1 and 1000 characters
bg: Въведете описание между 1 и1000 знака

en: Please enter a display group name
bg: Задайте име на групата дисплеи

en: Please enter a duration
bg: Изберете продължителност

en: Please enter a duration.
bg: Въведете продължителност.

en: Please enter a from date
bg: Задайте начална дата

en: Please enter a full path name giving the location of this video on the client
bg: Въведете за име пълния път до местоположението на файла в паметта на клиента

en: Please enter a link
bg: Въведете линк

en: Please enter a search term
bg: Въведете термин за търсене

en: Please enter a valid email address or leave it empty.
bg: Въведете валиден email или оставете празно.

en: Please enter a zoom level
bg: Въведете ниво на  ниво на приближаване(zoom)

en: Please enter some text
bg: Въведете тескс

en: Please enter the public address for XMR.
bg: Въведете публичен адрес за XMR.

en: Please enter your current password
bg: Въведете текущата парола

en: Please enter your new password
bg: Въведете нова парола

en: Please provide Media to Assign
bg: Моля да предоставите файл за назначаване

en: Please provide a Layout
bg: Моля задайте оформление

en: Please provide a body
bg: Трябва да въведете текс

en: Please provide a column heading.
bg: Задайте заглавие на колоната.

en: Please provide a from/to date.
bg: Моля задайте начална/крайна дата.

en: Please provide a height
bg: Трябва да въведете височина

en: Please provide a name
bg: Трябва да въведете име

en: Please provide a subject
bg: Трябва да въведете тема

en: Please provide a width
bg: Трябва да въведете широчина

en: Please provide your credentials
bg: Въведете данните си за вход

en: Please read through the release notes before you begin as they contain important information about this new release.
bg: Прочетете информацията за издаването.

en: Please select a Campaign/Layout for this event.
bg: Изберете Кампания/Оформление за това събитие.

en: Please select a Command for this event.
bg: Изберете команда за това събитие.

en: Please select a DataSet
bg: Изберете набор от данни

en: Please select a Layout or Campaign for this Event to show
bg: Изберете оформление или кампания в които да се покаже събитието

en: Please select a command for this Event.
bg: Изберете команда за това събитие.

en: Please select at least one option
bg: Трябва да изберете поне една опция

en: Please select one or more displays / groups for this event to be shown on.
bg: Изберете един или повече дисплеи/групи на които да бъде излъчено това събитие.

en: Please select the Event Type
bg: Изберете тип на събитието

en: Please select the order this event should appear in relation to others when there is more than one event scheduled
bg: Изберете реда в който това събитие трябва да бъде излъчено спрямо другите, когато има планувани повече от едно събития

en: Polish
bg: Полски

en: Popular
bg: Популярно

en: Portrait
bg: Портрет

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Prev
bg: Предишна

en: Prevent Sleep?
bg: Не заспивай?

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview Campaign
bg: Предварителен преглед на кампания

en: Preview Layout
bg: Прегледай оформление

en: Preview for Layout
bg: Преглед на оформление

en: Preview your selection in a new tab
bg: Прегледайте избора си в нов таб

en: Previous
bg: Предишна

en: Priority
bg: Приоритет

en: Priority must be 0 or a positive number
bg: Приорета трябва да е 0 или положително число

en: Problem copying file in the Library Folder
bg: Проблем при копирането на файла в папката на библиотеката

en: Problem copying provided file into the Library Folder
bg: Проблем при копиране на предоставения файл в папката на библиотеката

en: Problem moving downloaded file into the Library Folder
bg: Проблем при преместване на сваления файл в папката на библиотеката

en: Problem moving uploaded file into the Library Folder
bg: Проблем при преместването на файла в папката на библиотеката

en: Processing...
bg: Обработва се...

en: Provide a Password which will be required to access settings
bg: Задайте парола която ще е нужна за достъп до настройките

en: Provided Data Type doesn't exist
bg: Предоставения тип данни не съществува

en: Provided DataSet Column Type doesn't exist
bg: Предоставения тип колона от набор данни не съществува

en: Published
bg: Публикувано

en: Query
bg: Заявка

en: RSS Ticker.
bg: RSS течащ надпис.

en: Recent
bg: Последни

en: Recent shows only the most recent tweets, Popular the most popular and Mixed includes both popular and recent results.
bg: Скорошни - Показват се само скорошните туитове, Популярни - показват се най-популярните, Смесни - включва скорошни и популярни туитове.

en: Recurring
bg: Повтарящ се

en: Refresh
bg: Опресни

en: Region
bg: Регион

en: Region Options
bg: Настройки на региона

en: Region Timeline
bg: Времева линия на регион

en: Region not found
bg: Региона не е намерен

en: Regular Maintenance
bg: Редовна поддръжка

en: Remove URLs?
bg: Премахни линковете?

en: Removed Audio
bg: Аудиото е премахнато

en: Repeat every
bg: Повторение всеки

en: Repeat every must be a positive number
bg: Повтаряй всеки трябва да е положително число

en: Repeats
bg: Повторения

en: Repeats selection is invalid for Always or Daypart events
bg: Избора за повторение е невалиден за Винаги изпълняващи се събития или такива които са част от Часови пояс

en: Report Fault
bg: Докладвай грешка

en: Reporting
bg: Отчети

en: Request Screen Shot
bg: Изискай Скрийншот

en: Request sent for %s
bg: Заявката изпратена за %s

en: Reshow welcome
bg: Покажи отново Интрото

en: Resolutions
bg: Резолюции

en: Results
bg: Резултати

en: Reverse Landscape
bg: Обърнат пейзаж

en: Reverse Portrait
bg: Обърнат портрет

en: Right
bg: Дясно

en: Right to Left (RTL)
bg: От дясно на ляво (RTL)

en: Rows per page
bg: Редове на страница

en: Run Now
bg: Изпълни сега

en: Run Now set on %s
bg: Зададено изпълнение на %s

en: Run Task Now
bg: Изпълни задачата сега

en: Run at CMS Time?
bg: Изпълни според часовника на сървъра?

en: Run this event from now and dont stop.
bg: Изпълни събитието веднага и не спирай.

en: Russian
bg: Руски

en: Saturday
bg: Събота

en: Save
bg: Запис

en: Save Order
bg: Запази реда

en: Save Region Positions
bg: Запази позицията на регионите

en: Save Template
bg: Запази шаблон

en: Save this Layout as a Template?
bg: Запази оформлението като шаблон?

en: Saved %s
bg: Запазен %s

en: Scale Content?
bg: Преоразмери съдържание?

en: Schedule
bg: График

en: Schedule Event
bg: Планувай събитие

en: Schedule Now
bg: Планирай сега

en: Screen Dimensions
bg: Размери на екрана

en: Screen Shot Size
bg: Размер на снимката на екрана

en: Screen shot interval
bg: Интервал за снимка на екрана

en: Scroll Horizontal
bg: Хоризонтално превъртане

en: Scroll Vertical
bg: Вертикално превъртане

en: Search:
bg: Търси:

en: Seconds this event should be scheduled for
bg: Секунди за които да бъде планувано събитието

en: Select All
bg: Избери всичко

en: Select Displays
bg: Избор на дисплеи

en: Select the dayparting information for this event. To set your own times select custom and to have the event run constantly select Always.
bg: Изберете часови пояс за това събитие. За да изберете различно време за изпълнение изберете "По избор" , ако искате да се изпълнява постоянно изберете "Винаги".

en: Select the task you would like to run
bg: Избери задача за изпълнение

en: Select the template you would like to apply. This can be overridden using the check box below.
bg: Изберете шаблона който да приложите. Чрез отметката отдолу можете да игнорирате настройката.

en: Select the type of event to schedule
bg: Изберете типа събитие което да планувате

en: Select to provide a specific duration for this Widget
bg: Изберете за да определите дължина на тази добавка

en: Selected home page does not exist
bg: Избраната начална страница не съществува

en: Send Command
bg: Изпрати команда

en: Send progress while downloading
bg: Изпрати прогреса докато се сваля

en: Sending email address
bg: Изпращам email адрес

en: September
bg: Септември

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Server Mode
bg: Сървърен режим

en: Session
bg: Сесия

en: Sessions
bg: Сесии

en: Set Full Screen
bg: Задай пълен екран

en: Set a duration?
bg: Продължителност?

en: Set the default timezone for the application
bg: Задава стандартната времева зона на приложението

en: Set the device time using the CMS. Only available on rooted devices or system signed players.
bg: Часовника на устройството ще използва този на сървъра. Достъпно само за руутнати устройства или за подписани плейъро.

en: Set the orientation of the device (portrait mode will only work if supported by the hardware) Application Restart Required.
bg: Задайте ориентация на устройството(ще работи в режим портрет само ако устройството го поддържа) . Нужен е рестарт на приложението.

en: Set the orientation of the device.
bg: Задава ориентация на устройството.

en: Sets the admin message to be displayed on the client page at all times
bg: Задава съобщение от администратор, което да се показва на клиентската страница по всяко време

en: Sets the default user type selected when creating a user.\r\n<br />\r\nWe recommend that this is set to "User"
bg: Задава потребителски тип по подразбиране при създаване на потребител.\r\n<br />\r\n Препоръчваме настройката да е зададена на "Потребители"

en: Sets the event priority - events with the highest priority play in preference to lower priority events.
bg: Задава приоритет на събитието - събития с по-висок приоритет се изпълняват за сметка на събития с по-нисък приоритет.

en: Sets whether debug information is recorded when an error occurs.\r\n<br />\r\nThis should be set to "off" to ensure smaller log sizes
bg: Задавате дали да се записва дебъг информация когато се появи \r\n<br />\r\nThis should be set to "off" to ensure smaller log sizes

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings Updated
bg: Настройките са приложени

en: Shell Command
bg: Shell команда

en: Shell Command Allow List
bg: Списък с разрешени Shell команди

en: Should Microsoft PowerPoint be Enabled?
bg: Трябва ли да бъде разрешен PowerPoint?

en: Should Videos we fail to play be blacklisted and no longer attempted?
bg: Трябва ли видеофайловете които не могат да се възпроизведат да бъдат добавени в черен списък и да не се възпроизвеждат повече?

en: Should the HTML be shown with a transparent background. Not current available on the Windows Display Client.
bg: Трябва ли HTML да бъде показан с прозрачен фон. В момента не се поддържа от Windows клиента.

en: Should the Table headings be shown?
bg: Трябва ли заглавките в таблицата да се показват?

en: Should the application icon be shown in the task bar?
bg: Трябва ли да се показва иконка в лентата на задачите?

en: Should the application send proof of play stats to the CMS.
bg: Трябва ли приложението да изпраща статистика за излъчванията към сървъра.

en: Should the client information screen require the CTRL key?
bg: Трябва ли екрана с информация за клиента да изисква натискане на бутона CTRL?

en: Should the clock show seconds or not?
bg: Да се показват ли секунди в часовника или не?

en: Should the embedded content be scaled along with the layout?
bg: Трябва ли вграденото съдържание да бъде преоразмерено заедно с оформлението?

en: Should the video loop if it finishes before the provided duration?
bg: Трябва ли видеото да започне отначало ако завърши преди зададената продължителност?

en: Should this event have an order?
bg: Трябва ли събитието да има ред?

en: Show
bg: Покажи

en: Show Seconds?
bg: Покажи секунди?

en: Show _MENU_ entries
bg: Покажи _MENU_ записи

en: Show the icon in the task bar?
bg: Покажи иконка в лентата на задачите?

en: Show the table headings?
bg: Покажи заглавия в таблицата?

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
bg: Показвам 0 от 0 от 0 записи

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
bg: Показвам _START_ от _END_ от _TOTAL_ записи

en: Shuffle
bg: Разбъркване

en: Simplified Chinese
bg: Опростен китайски

en: Single Display
bg: Един дисплей

en: Size
bg: Размер

en: Slovak
bg: Словашки

en: Sorry there is an error with this request, cannot set inherited permissions
bg: За съжаление има грешка с тази заявка, не могат да се задават наследени разрешения

en: Sorry this function is disabled.
bg: Функцията е изключена.

en: Sorry, Fonts do not have any editable properties.
bg: Шрифтовете нямат параметри за промяна.

en: Sorry, no modules available to install
bg: Няма достъпни модули за инсталация

en: Source
bg: Източник

en: Source: DataSet named "%s".
bg: Източник: Набор от данни "%s"

en: South
bg: Юг

en: South East
bg: Югоизток

en: South West
bg: Югозапад

en: Spanish
bg: Испански

en: Speed
bg: Скорост

en: Start
bg: Начало

en: Start Time
bg: Начално време

en: Start again
bg: Започни отново

en: Start delay for device start up
bg: Отложи стартирането на приложението

en: Start during device start up?
bg: Да стартира ли с устройството?

en: Start/End time are empty or in an incorrect format
bg: Начално/Крайно време не е зададено или формата е невалиден

en: Statistics
bg: Статистика

en: Status
bg: Статус

en: Status Dashboard Widget
bg: Добавка Потребителски панел

en: Stocks
bg: Стокови индекси

en: Stop the player PC power management from Sleeping the PC
bg: Забранява на компютъра да заспи

en: Store HTML resources on the Internal Storage?
bg: Запази HTML данните във вградената памет?

en: Store all HTML resources on the Internal Storage? Should be selected if the device cannot display text, ticker, dataset media.
bg: Да се запазят ли всички HTML ресурси във вътрешната памет? Трябва да бъде избрано ако устройството не може да покаже текст, течащ надпис, набор от данни.

en: Stored Command: %s
bg: Запазена команда: %s

en: Stretch
bg: Разпъване

en: String
bg: Фраза

en: Substitute
bg: Размяна

en: Sunday
bg: Неделя

en: Swedish
bg: Шведски

en: Switched to Debug Mode
bg: Дебъг режим включен

en: Switched to Normal Mode
bg: Нормален режим включен

en: Tag this item. Comma Separated.
bg: Добави тагове. Отделени със запетаи.

en: Tagged %s
bg: Тагнат %s

en: Tags
bg: Тагове

en: Tags for this Template - used when searching for it. Comma delimited. (1 - 250 characters)
bg: Тагове за този шаблон - използват се когато търсите за него. Отделят се със запетаи. (1-250 знака)

en: Task
bg: Задача

en: Task already running
bg: Задачата вече се изпълнява

en: Tasks
bg: Задачи

en: Template
bg: Шаблон

en: Template Missing
bg: Липсващ шаблон

en: Templates
bg: Шаблони

en: Test
bg: Тест

en: Tetum
bg: Тетум

en: Text
bg: Текст

en: Text. With Directional Controls.
bg: Текст. С управление на посоките.

en: The Default Layout to Display where there is no other content.
bg: Оформление по подразбиране на този дисплей, когато няма друго съдържание.

en: The Email Address for this user.
bg: Имейл адрес, който ще се използва за контакт с потребителя.

en: The Height of the Display Window. 0 means full height.
bg: Височината на екрана. 0 означава пълна височина.

en: The Intent Action to use for requesting a screen shot. Leave empty to natively create an image from the player screen content.
bg: Intent Действието което да се изпълни когато се изиска снимка на екрана. Оставете празно за снимка от екрана на плейъра.

en: The Latitude of this display
bg: Географска ширина на този дисплей

en: The Library Location you have picked is not writeable
bg: Местоположението на библиотеката не е достъпно

en: The Login Name of the user.
bg: Име което ще се използва за вход в системата.

en: The Longitude of this Display
bg: Географска дължина на този дисплей

en: The Name for this Command
bg: Задайте име на тази команда

en: The Name for this Daypart
bg: Име за този часови пояс

en: The Name for this Display Group
bg: Име на групата от дисплеи

en: The Name for this Task
bg: Име на задачата

en: The Name for this User Group
bg: Име на тази потребителска група

en: The Name of the Display - (1 - 50 characters).
bg: Име на дисплея - (1-50 знака).

en: The Name of the Display - your administrator has locked this to the device name
bg: Името на дисплея - Администратора е задал името на устройството за име на дисплея

en: The Name of the Template - (1 - 50 characters)
bg: Име на шаблона - (1 - 50 знака)

en: The Password for this user.
bg: Парола , която ще се използва за вход в системата.

en: The Region dimensions cannot be empty or negative
bg: Мерките на региона не могат да са празни или отрицателни

en: The Video Module must have a default duration of 0 to detect the end of videos.
bg: Видео модула трябва да има продължителност 0 за да засече края на видео файловете.

en: The Width of the Display Window. 0 means full width.
bg: Широчина на екрана. 0 означава пълна широчина.

en: The base currency.
bg: Основна валута.

en: The duration between status screen shots in minutes. 0 to disable. Warning: This is bandwidth intensive.
bg: Продължителност между снимките на състоянието в минути. 0 за да изключите. Внимание , изисква голям обем данни.

en: The duration specified is per page/item otherwise the widget duration is divided between the number of pages/items.
bg: Продължителноста се определа по страница/елемент, в противен случай ще бъде разделена съобразно броя страници/елемент.

en: The email address will be used to license this client. This is the email address you provided when you purchased the licence.
bg: Email адреса който ще използвате за лицензиране на този клиент. Това е email адреса който е предоставен при закупуването на лиценза.

en: The end of the time window to connect to the CMS and download updates.
bg: Финално време на връзката със сървъра и изтегляне на ъпдейти.

en: The end of the time window to install application updates.
bg: Краен час за инсталиране на ъпдейти на приложението.

en: The latitude entered is not valid.
bg: Въведената географска ширина не е валидна.

en: The layout dimensions cannot be empty
bg: Размерите на оформлението не могат да са празни

en: The left pixel position the display window should be sized from.
bg: Позицията на най-левия пиксел, от която трябва да започне оразмеряването на прозореца.

en: The logging level that should be recorded by the Player.
bg: Ниво на подробност на лога.

en: The longitude entered is not valid.
bg: Въведената дължина ширина не е валидна.

en: The maximum number of concurrent downloads the client will attempt.
bg: Максималния брой едновременни сваляния.

en: The name must be between 1 and 100 characters
bg: Името трябва да е между 1 и 100 знака

en: The number of log files to upload concurrently. The lower the number the longer it will take, but the better for memory usage.
bg: Броят на лог файловете изпращани едновременно. Колкото по малък е броя, толкова по дълго ще отнеме, но ще подобри използването на паметта.

en: The number of seconds to wait before starting the application after the device has started. Minimum 10.
bg: Колко секунди да се изчака преди да стартира приложението след като е стартирало устройстово. Минимум 10.

en: The port number to use for the embedded web server on the Player. Only change this if there is a port conflict reported on the status screen.
bg: Порт който да се използва от вградения уеб сървър в плейъра. Променете това само ако на екрана имате изписан конфликт с порта.

en: The position of the cursor when the client starts up.
bg: Позиция на курсора при стартиране на клиента.

en: The quota that should be applied. Enter 0 for no quota.
bg: Квота, която да бъде приложна. Въведете 0 за да изключите квотата.

en: The schedule for this task in CRON syntax
bg: Плануване на тази задача в CRON синтаксис

en: The size of the largest dimension. Empty or 0 means the screen size.
bg: Размерът на най-голямото измерение. Празнo или 0 означава размерът на екрана.

en: The size of the screenshot to return when requested.
bg: Размер на снимката при заявка.

en: The standard browser cache will be used - we recommend this is switched off unless specifically required. Effects Web Page and Embedded.
bg: Стандартния кеш на браузъра ще бъде използван - препоръчваме това да бъде изключено освен ако не е нужно. Засяга Уеб страници и Вградени.

en: The start of the time window to connect to the CMS and download updates.
bg: Начално време за връзка със сървъра и изтегляне на ъпдейти.

en: The start of the time window to install application updates.
bg: Начален час за инсталиране на ъпдейти на приложението.

en: The theme "%s" does not exist
bg: Темата "%s" не съществува

en: The top pixel position the display window should be sized from.
bg: Позицията на най-горния пиксел от която трябва да започне оразмеряването на прозореца.

en: The value in Number of Items must be numeric.
bg: Стойността в Брой елементи трябва да е число.

en: Theme
bg: Облик

en: There are items on this Layout that can only be assessed by the Display
bg: В оформлението има елементи, които могат да бъдат използвани само от дисплея

en: There are items on this Layout that can only be assessed by the client
bg: В оформлението има елементи, които могат да бъдат използвани само от клиента

en: There are no tweets to display
bg: Няма туитове за показване

en: There is already a group with this name. Please choose another.
bg: Вече има група с това име. Изберете друго.

en: There is already a user with this name. Please choose another.
bg: Вече има потребител с това име. Използвайте друго.

en: There is already dataSet called %s. Please choose another name.
bg: Вече има набор от данни с име %s, избере друго име.

en: This Layout has not been built yet
bg: Оформлението още не е готово

en: This Layout is invalid and should not be scheduled
bg: Оформлението не е валидно и не трябва да бъде използвано

en: This Layout is ready to play
bg: Оформлението е готово за излъчване

en: This Player is not configured or ready to receive push commands over XMR. Please contact your administrator.
bg: Този плейър не е настроен или готов да получава команди от XMR. Свържете се с администратор.

en: This display has no mac address recorded against it yet. Make sure the display is running.
bg: Дисплея все още няма записан мак адрес. Уверете се че дисплея работи.

en: This enables import / export of layouts.
bg: Дава възможност за внасяне / изнасяне на шаблони.

en: This enables us to get a list of time zones supported by the hosting server.
bg: Дава възможност да получим списък с поддържаните часови зони от сървъра.

en: This form accepts files up to a maximum size of %s
bg: Формуляра приема файлове с максимален размер от %s

en: This is the fully qualified URI of the site. e.g http://www.xibo.co.uk/
bg: Това е пълния URI адрес на сайта, пример http://www.ngs.bg/

en: This layout is used as the global default and cannot be deleted
bg: Това оформление се използва за стандартно в системата и не може да бъде изтрито

en: This layout will not be shown as there are higher priority layouts scheduled at this time
bg: Това оформление няма да се показва, понеже има оформления с по-висок приоритет планувани за същото време

en: This library item is in use.
bg: Този елемент от библиотеката се използва.

en: This sets which user authentication module is currently being used.
bg: Кой модул за оторизация на потребител се използва в момента.

en: This user cannot be deleted as it has %d child items
bg: Потребителя не може да бъде премахнат понеже има %d елемента

en: Thumbnail
bg: Миниатюра

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Ticker
bg: Течащ надпис

en: Tidy Logs
bg: Свий логовета

en: Timezone
bg: Часови пояс

en: Title
bg: Заглавие

en: To Date
bg: До дата

en: Today
bg: Днес

en: Top Coordinate
bg: Горна координата

en: Topic is a required field. It must be between 1 and 254 characters.
bg: Темата е задължително поле. Трябва да е между 1 и 254 знака.

en: Total Duration
bg: Обща продължителност

en: Total Duration (s)
bg: Обща продължителност (и)

en: Traditional Chinese
bg: Традиционен китайски

en: Transition
bg: Преход

en: Transition Config Locked
bg: Конфигурирането на прехода е заключено

en: Transitions
bg: Преходи

en: Troubleshooting
bg: Отстраняване на проблеми

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Turkish
bg: Турски

en: Twitter Metro Search Module
bg: Модул за търсене в Twitter Metro

en: Twitter Search Module
bg: Модул за търсене в Twitter

en: Type
bg: Тип

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Unable to find Tag %s
bg: Не може да се намери етикет %s

en: Unable to generate schedule, unknown event
bg: Не може да се генерира графика, непознато събитие

en: Unable to import row %d
bg: Не може да се внесе ред %d

en: Unable to open ZIP
bg: Архива не може да се отвори

en: Unassigned Layouts from %s
bg: Незададени офромления от %s

en: Undo
bg: Назад

en: Unexpected Error, please contact support.
bg: Неочаквана грешка, свържете се с поддръжката.

en: Unknown Column
bg: Непозната колона

en: Unknown Display Status
bg: Няма информация за състоянието на дисплея

en: Unknown Error
bg: Непозната грешка

en: Unknown Module Type
bg: Непознат тип на модула

en: Unknown Permissions Level:
bg: Непознато ниво на правомощия:

en: Unknown Request Type
bg: Непозната заявка

en: Unknown Source Type
bg: Непознат тип на източника

en: Unknown Transition Type Requested
bg: Изисква се неизвестен тип преход

en: Unknown class %s
bg: Непознат клас %s

en: Unknown transition type
bg: Непознат тип на преход

en: Unknown type %s
bg: Непознат тип %s

en: Untagged %s
bg: Разтагнат %s

en: Until
bg: Докато

en: Update
bg: Ъпдейт

en: Update Interval must be greater than or equal to 0
bg: Интервала за обновяване трябва да е по-голям или ранен на 0

en: Update Window End Time
bg: Краен час за инсталиране на ъпдейт

en: Update Window Start Time
bg: Начален час за инсталиране на ъпдейт

en: Updated Preference
bg: Обновено предпочитание

en: Updated Preferences
bg: Обновени предпочитания

en: Upgrade
bg: Ъпгрейд

en: Upgrade Complete
bg: Ъпгрейда приключи

en: Upgrade Paused
bg: Ъпгрейда е поставен на пауза

en: Upgrade step already complete
bg: Този етап от обновяването вече е завършен

en: Upgraded %s
bg: Ъпгрейднат %s

en: Upper limit must be higher than lower limit
bg: Горната граница трябва да е по-голяма от долната граница

en: Usage
bg: Употреба

en: Usage Report
bg: Отчет за употреба

en: Use CEF as the Web Browser
bg: Използвай CEF за Уеб браузър

en: Use CMS time?
bg: Да се използва времето от сървъра?

en: Use a SurfaceView for Video Rendering?
bg: Да се използва ли SurfaceView за показване на видео?

en: Used
bg: Използвано

en: User
bg: Потребител

en: User Group
bg: Потребителска група

en: User Group Name cannot be empty.
bg: Трябва да въведете име за потребителската група.

en: User Groups
bg: Потребителски групи

en: User Logged Out.
bg: Потребителя се отписа от системата.

en: User Module
bg: Потребителски модул

en: User Name
bg: Потребителско име

en: User Type
bg: Тип на потребителя

en: User does not have permission for this homepage
bg: Потребителя няма разрешение за тази страница

en: User name must be between 1 and 50 characters.
bg: Потребителското име трябва да е между 1 и 50 знака.

en: User not found
bg: Потребителя не е намерен

en: Username or Password incorrect
bg: Потребителското име или паролата са грешни

en: Users
bg: Потребители

en: Value
bg: Стойност

en: Verified
bg: Потвърден

en: Version
bg: Версия

en: Version %version%
bg: Версия %version%

en: Version Information
bg: Информация за версията

en: Video
bg: Видео

en: Videos - support varies depending on the client hardware you are using.
bg: Видео файлове - поддръжката зависи според клиента и хардуера който използвате.

en: View
bg: Преглед

en: View Columns
bg: Покажи колони

en: View Data
bg: Покажи данни

en: View Permission Only
bg: Само с правомощия за гледане

en: Visible
bg: Видим

en: Wake On Lan Failed as there are no functions available to transmit it
bg: Wake On Lan се провали, понеже няма функции които да го изпълнят

en: Wake on LAN
bg: WOL

en: Wake on LAN Time
bg: Wake on LAN време

en: Wake on Lan is enabled, but you have not specified a time to wake the display
bg: Wake on Lan е разрешен, но не е зададено време за събуждане на дисплея

en: Wake on Lan requires the correct network configuration to route the magic packet to the display PC
bg: Wake on Lan изисква правилна мрежова настройка за да изпрати магическия пакет до излъчващия компютър

en: Wake on Lan sent for %s
bg: Wake on Lan изпратена на %s

en: Warning: No DataSet found.
bg: Внимание: Не е намерен набор от данни

en: Weather
bg: Времето

en: Weather Powered by DarkSky
bg: Времето от DarkSky

en: WebView Plugin State
bg: Състояние на WebView плъгин

en: Webpage
bg: Уебстраница

en: Webpages.
bg: Уебстраници.

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Week
bg: Седмица

en: Weekly
bg: Седмично

en: West
bg: Запад

en: What display profile should this display use? To use the default profile leave this empty.
bg: Кой дисплей профил да се използва? Оставете празно за да използвате профила по подразбиране

en: What is the initial user group for this user?
bg: Каква е първоначалната потребителска група за този потребител?

en: What is this users type?
bg: Какъв тип е потребителя?

en: What transition should be applied when this item is finished?
bg: Какъв преход трябва да бъде приложен когато елемента завърши?

en: When enabled the client will send the current layout to the CMS each time it changes. Warning: This is bandwidth intensive and should be disabled unless on a LAN.
bg: Когато е включено клиента ще изпраща текущото оформление към Сървъра всеки път когато то се промени. Внимание, изисква голям обем данни и не трябва да се използва извън локалната мрежа.

en: When selected, your event will run according to the timezone set on the CMS, otherwise the event will run at Display local time
bg: Когато е маркирано, събитието ще се изпълни в съответствие на часовата зона на сървъра, иначе ще бъде изпълнено с часа на Дисплейна

en: When the device starts and Android finishes loading, should the client start up and come to the foreground?
bg: След като устройството стартира и Андроид системата зареди изцяло да се стартира ли клиента и да излезе на преден фон?

en: Whether to always put the default layout into the cycle.
bg: Дали да се слага винаги оформлението по подразбиране в цикъла.

en: Which key should activate the client information screen? A single character.
bg: Кой бутон трябва да активира Екран с информация за клиента? .

en: Which shell commands should the client execute?
bg: Кои Shell команди може да изпълни клиента?

en: Widget
bg: Добавка

en: Widget ID
bg: ID на добавка

en: Widget not found
bg: Добавката не е намерена

en: Widget not found at index %d
bg: Добавката не е намерена в индекса %d

en: Width
bg: Широчина

en: Width must be greater than 0
bg: Широчината трябва да е по-голяма от 0

en: Width of the Region
bg: Широчина на региона

en: Windows Command
bg: Windows команда

en: With Selected
bg: Избрано

en: XMR Public Address
bg: XMR публичен адрес

en: XMR Registered
bg: XMR регистриран

en: XMR address is not set
bg: XMR адреса не е зададен

en: XMR is not working on this Player yet, the screenshot will be requested the next time the Player connects on its collection interval, expected %nextCollect%.
bg: XMR още не работи на този плейър, снимката на екрана ще бъде изискана следващия път когато плейъра се свърже, очаквано време %nextCollect%.

en: Yahoo Currencies
bg: Валути от Yahoo

en: Yahoo Finance
bg: Финанси от Yahoo

en: Yahoo Stocks
bg: Индекси от Yahoo

en: Year
bg: Година

en: Yes
bg: Да

en: You already own a display group called "%s". Please choose another name.
bg: Вече имате група от дисплеи с име "%s" . Трябва да изберете друго име.

en: You already own a layout called '%s'. Please choose another name.
bg: Вече имате оформление с име '%s'. Изберете друго име.

en: You cannot replace this media with an item of a different type
bg: Не можете да презапишете медия файл с друг от различен тип

en: You do not have permission to assign the provided Layout
bg: Нямате разрешение да назначите избраното оформление

en: You do not have permission to edit these permissions.
bg: Нямате права да промените тези права.

en: You do not have permission to edit this profile
bg: Нямате разрешение да промените този профил

en: You do not have permission to use that dataset
bg: Нямате правомощия да използвате този набор от данни

en: You do not have permissions to delete this layout
bg: Нямате разрешение да изтриете това оформление

en: You do not have permissions to edit this layout
bg: Нямате разрешение да променяте това оформление

en: You do not have permissions to use this media
bg: Нямате правомощия да използвате тази медия

en: You do not have permissions to view this layout
bg: Нямате правомощия да видите това оформление

en: You have exceeded your library quota
bg: Превишихте квотата си в библиотеката

en: You have exceeded your maximum number of licensed displays. %d
bg: Превишихте максималния брой лицензирани дисплеи. %d

en: You have selected a layout that you no longer have permission to use. Please reload the form.
bg: Избрали сте оформление , което вече нямате право да използвате. Презаредете формата.

en: You have selected media that you no longer have permission to use. Please reload the form.
bg: Избрали сте медия която вече нямате право да ползвате. Презаредете формата.

en: You must enter a command
bg: Трябва да въведете команда

en: You must enter a duration.
bg: Трябва да въведете продължителност.

en: You must select a mode.
bg: Трябва да изберете режим.

en: Your library is full. Library Limit: %s K
bg: Библиотеката е пълна. Лимит на библиотеката: %s K

en: Your password does not meet the required complexity
bg: Паролата ви не е достатъчно сложна

en: [No longer supported in 1.8+ players!] CEF is Chrome Embedded and offers up to date web rendering. If unselected the default Internet Explorer control will be used. The Player software will need to be restarted after making this change.
bg: [Не се поддържа в плейъри с версия 1.8+]

en: cURL extension is required for Twitter
bg: cURL  разширението е задължително за Twitter

en: duration
bg: продължителност

en: name
bg: име

en: once it has connected for the first time
bg: откакто се свърза за първи път

en: seconds
bg: секунди

en: shuffle
bg: разбъркан

en: total duration
bg: обща продължителност
